Ludzi, którzy łamią prawo nie brakuje. Niezależnie od tego czy mieszkamy w Monako, Polsce czy w Anglii, zawsze znajdziemy osoby, którym obce są przepisy ustalone po to, aby zbudować szczęśliwe społeczeństwo. 

Oczywiście nie każda osoba, która prowadzi auto bez prawa jazdy, to bandyta, który uważa, że jego wiek nie ma tu nic do rzeczy i na pewno jest świetnym kierowcą. Dlatego też, postanowiliśmy napisać ten krótki artykuł, który uświadomi czytelnika o tym, co grozi za jazdę po drogach angielskich bez ważnego dokumentu, który by na to zezwalał.

Kara za tego typu przewinienie nie jest jednolita i zależy de facto od skali zdarzenia oraz od tego czy auto jest ubezpieczone etc. Zasadniczo, jeżeli naszym jedynym problemem jest brak prawa jazdy, to kara ograniczy się do grzywny. Nie ma się jednak, z czego cieszyć, gdyż kara i tak będzie wysoka. Po pierwsze, jeżeli chodzi o punkty karne.

Jazda bez ważnego prawa jazdy w Anglii, jest równoznaczna (według informacji podanych przez GOV) z otrzymaniem od 3 do 6 punktów karnych. Mówimy tutaj oczywiście o rutynowej kontroli. Jeżeli brak prawa jazdy wyjdzie w czasie jakiegoś wypadku etc. to wtedy kara będzie odpowiednio wyższa. To jednak jeszcze da się przeżyć.

Następną karą, jaką można otrzymać za jazdę bez ważnego prawa jazdy jest oczywiście grzywna, zwykle w wysokości tysiąca funtów, a gdy również nie będziemy posiadać ważnego ubezpieczenia, kwota ta wzrośnie do 5 tysięcy funtów. Ponadto istnieje także możliwość otrzymania kary, która uniemożliwi podejście do egzaminu na prawo jazdy przez dwa lata od momentu, w którym doszło do zdarzenia, co już może być bardzo problematyczne.

Ponadto, jeżeli posiadasz prawo jazdy, ale nie masz go przy sobie, to istnieje ryzyko, że twoja licencja na prowadzenie samochodów zostanie wstrzymana.

Biorąc wszystkie te informacje pod uwagę, można wysunąć jeden, niezwykle istotny dla każdego kierowcy wniosek. Nie opłaca się ryzykować i próbować jeździć bez prawa jazdy w Anglii. Za duże ryzyko, a prawo na Wyspach nie jest w tej kwestii tak litościwe jak w Polsce.

  • Please prove you are human by selecting the house.
Call Now Button