a) W sytuacji krytycznej dzwoń  pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

 b) Na terenie Anglii nie musisz się kontaktować z policją, jeśli doszło do niegroźnego wypadku lub stłuczki.

c) Zbierz jak najwięcej danych: dane polis ubezpieczeniowych (car insurance), datę, godzinę i miejsce zdarzenia (Date, time and place of an accident), uzgodniony opis przebiegu kolizji wskazujący na okoliczności wraz z wymienieniem winnych/winnego (Description of an accident with named person who has caused this accident), mapkę sytuacyjną z uwzględnieniem znaków oraz kierunku poruszania się pojazdów przed zajściem wypadku (Draw a map describing a situation of an accident with signs) oraz opis uszkodzeń pojazdów (List damages to cars involved in an accident). Dane te wpisz do formularza oświadczenia wypadku drogowego.

Uwaga! Jeśli sprawca wypadku odmawia podania danych, upewnij się, że posiadasz zdjęcie pojazdu, numer rejestracyjny, zapamiętałeś nazwę ulicy i warunki pogodowe.

d) Zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego GP lub na oddział intensywnej opieki lekarskiej (Accident and Emergency), aby upewnić się, że nic ci nie jest. Często symptomy związane z wypadkiem mogą wystąpić później, gdy minie szok.

Skorzystaj z pomocy lekarskiej nawet w przypadku powierzchownych lub braku widocznych obrażeń. Pamiętaj!  Drobne stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania również kwalifikują się do wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

e) Skontaktuj się niezwłocznie z zespołem UK-Odszkodowania. Dlaczego to takie ważne? Im wcześniej prawnicy będą znali przebieg zdarzenia, łatwiej pokierują twoją sprawą i pomogą uniknąć błędów formalnych, które mogą kosztować cię utratę lub zmniejszenie sumy odszkodowania.

Dodatkowo pomożemy również  w naprawie twojego motoru, jego transporcie i przechowywaniu, zapewnimy motocykl zastępczy (mamy dostęp do ponad 700 motorów każdego typu wraz z kaskiem i ubiorem), pomożemy także w zorganizowaniu pomocy medycznej.

Motocykliści oczywiście mogą się również starać o zwrot kosztów uszkodzenia pojazdu (motocykla), wszelkich dodatkowych akcesoriów w tym ubioru, kask itp.

  • Please prove you are human by selecting the house.
Call Now Button