Zarówno napad jak i pobicie są czynami przestępczymi ale także zdarzeniami losowymi, za które w UK można starać się o uzyskanie odszkodowania. Napady i pobicia to oprócz obrażeń fizycznych również przemoc psychiczna (zastraszanie).

Wspomniane zdarzenia nie są w Anglii rzadkością. Często napad jest przejawem rasizmu,  niechęci do innych narodowości czy skutkiem nadużycia alkoholu lub narkotyków. Przykładami czynów przestępczych mogą być napad z bronią i bez broni, gwałt, molestowanie dzieci oraz zranienia wywołane bronią (noże i inne ostre przedmioty, broń palna itp.).

a) W sytuacji krytycznej dzwoń pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego). Na miejsce zdarzenia powinna przyjechać policja oraz pogotowie – nie jestem pewna, czy tak?

b) Jeśli nawet wydaje ci się, że obrażenia nie były poważne, zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego GP lub na oddział intensywnej opieki lekarskiej (Accident and Emergency), aby upewnić się, że na pewno nic ci nie jest.

Często symptomy związane z wypadkiem mogą wystąpić później, gdy minie szok.

c) Jeśli to możliwe, zbierz dane świadków zajścia.

d) Skontaktuj się niezwłocznie z zespołem UK-Odszkodowania. Dlaczego to takie ważne? Im wcześniej prawnicy będą znali przebieg zdarzenia, łatwiej pokierują twoją sprawą i pomogą uniknąć błędów formalnych, które mogą kosztować cię utratę lub zmniejszenie sumy odszkodowania.

  • Please prove you are human by selecting the house.
Call Now Button