Wypadki przy pracy (np. oparzenie, skaleczenie, upuszczenie ciężkiego przedmiotu, pośliźnięcie czy upadek na mokrej powierzchni) nie należą do rzadkości.

a) W sytuacji krytycznej dzwoń  pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

b) Zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego GP lub na oddział intensywnej opieki lekarskiej (Accident and Emergency), aby upewnić się, że nic ci nie jest. Często symptomy związane z wypadkiem mogą wystąpić później, gdy minie szok.

Skorzystaj z pomocy lekarskiej nawet w przypadku powierzchownych lub braku widocznych obrażeń.

c) Zadbaj aby zdarzenie było zanotowane  w książce wypadków (Accident book). Dlaczego? – Jest to ważnym choć nie krytycznym  wymaganiem podczas starania się o odszkodowanie za wypadek w pracy.Obowiązek ich prowadzenia ma większość przedsiębiorstw (wyjątek stanowią małe firmy). Szczegółowy opis wypadku w niej zawarty jest szczególnie istotny z punktu widzenia pracownika gdy potrzebujesz uzyskać zwolnienie z pracy na czas leczenia i rehabilitacji oraz starasz się o odszkodowanie.

d) Skontaktuj się niezwłocznie z zespołem UK-Odszkodowania. Dlaczego to takie ważne? Im wcześniej prawnicy będą znali przebieg zdarzenia, łatwiej pokierują twoją sprawą i pomogą uniknąć błędów formalnych, które mogą kosztować cię utratę lub zmniejszenie sumy odszkodowania.

Pamiętaj! 


Odszkodowanie za zaistniałe zdarzenie wypłaca ubezpieczyciel pracodawcy. Posiadanie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków jest obowiązkowe.

  • Please prove you are human by selecting the cup.
Call Now Button