1. Zleć sprawę ekspertom    2. Zgłoś wypadek na Policji   3. Skorzystaj z pomocy lekarskiej

Wypadek rowerowy w Anglii

Wypadek rowerowy w Anglii (UK)Co roku przybywa na drogach rowerzystów. W związku z tym wzrasta również liczba wypadków z ich udziałem a co za tym idzie liczba odszkodowań. Wypadek rowerowy w Anglii zabiera corocznie liczbę 150 rowerzystów, którzy giną w tych wyniku wypadku lub poniesionych obrażeń. Ponad 2250 rowerzystów odnoszą poważne obrażenia. Jazda na rowerze, tak jak na motocyklu niesie ze sobą zwiększone  ryzyko urazów w porównaniu z innymi uczestnikami ruchu. To z kolei przekłada się na statystki wypadków rowerowych.

 

Wypadki rowerowe są głównie lecz nie tylko podyktowane:

1    Działaniami innych uczestników ruchu drogowego

2    Stanem oraz usytuowaniem / ukształtowaniem dróg (dziury w jezdni, nieczytelne oznakowania itp.)

3    Stanem mechanicznym rowerów.

 

W przypadku gdy zdarzy się wypadek w UK (Anglii) prosimy o:

 1 Kontakt z polską grupą ekspertówWskazany jest niezwłoczny kontakt z naszym zespołem. Nasz zespół dysponuje szeregiem specjalistów z różnych dziedzin związanych z wypadkami oraz odszkodowaniami za nie, którzy doradzą oraz załatwią wszelkie formalności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości szczególnie zalecany jest kontakt z firmą taką jak Optimal Claim, specjalizującą się w sprawach odszkodowań i wypadków drogowych. Firma ta udzieli koniecznych porad jak również zajmie się kompleksową obsługą sprawy, także w języku polskim i co najistotniejsze, działa w najlepszym interesie swojego klienta.

Ważna informacja

 W sytuacji krytycznej NALEŻY niezwłocznie zadzwonić pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

2 Kontakt z Policją w przypadku gdy ktoś doznał jakichkolwiek obrażeń. Procedura obowiązująca przy wypadku motocyklowym w Anglii, różni się kilkoma elementami od procedury związanej z wypadkami drogowymi w Polsce. Jednym z tych elementów jest kontakt z Policją, który jeśli doszło do niegroźnego wypadku lub stłuczki na terenie Anglii, nie jest konieczny.

3  Skorzystać z pomocy lekarskiej nawet w przypadku powierzchownych lub braku widocznych obrażeń. Szczególnie zalecana jest wizyta u swojego lekarza rodzinnego GP lub w szpitalu na oddziale intensywnej opieki lekarskiej (A&E), nawet dla upewnienia się i wyłapania ewentualnych powikłań powypadkowych przez personel medyczny. Często symptomy związane z wypadkiem uwidaczniają się w późniejszym okresie.

Dodatkowo procedura związana z wypadkiem rowerowym w Anglii różni się od polskiej tym, iż o winie i o odpowiedzialności za incydent orzeka tutaj zakład ubezpieczeniowy w porozumieniu z firmą prawniczą prowadzącą sprawę. W związku z tym firmę, która będzie nas reprezentować trzeba wybrać z rozwagą i nie pozostawiać tego przypadkowi. Uk-odszkodowania.com posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo doświadczony personel, dodatkowo nasza firma “uk-odszkodowania.com” jest regulowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości co potwierdza rzetelność naszej firmy.

W związku z faktem, iż w razie gdy zdarzy się drobniejsza stluczka w UK nie ma obowiązku informowania Policji, niezwykle istotne jest aby na miejscu wypadku wymienić się danymi z drugim uczestnikiem zajścia, które później będą potrzebne do prowadzenia sprawy. Zalecamy pobranie formy oświadczenia wypadku drogowego, którą zawsze powinniśmy mieć ze sobą. Forma taka zawiera listę niezbędnych danych jakie należy zebrać aby ułatwić prowadzenie spraw o odszkodowania powypadkowe w UK.

Ważna informacja

Drobne stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania również pozwalają uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Wypadek rowerowy w Anglii

– ZGŁASZANIE WYPADKU –

i Podstawowym wymaganiem do późniejszego starania się o  odszkodowanie za wypadek w Anglii jest zgłoszenie się do szpitala lub lekarza rodzinnego (GP) niezwłocznie po zdarzeniu i poinformowanie o przebiegu całego wypadku ze wskazaniem symptomów odszkodowania za wypadek rowerowy.

Informacja    W przypadku ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe w UK należy skontaktować się ze specjalistami z firmy pomagającymi odzyskać odszkodowania w Anglii, którzy będą nas w tym postępowaniu reprezentować, bowiem załatwianie wszystkich formalności na własna rękę może napotykać na pewne trudności. Prowadzenie spraw o odszkodowanie warto skonsultować z ekspertami, którzy doradzą jak dokładnie wygląda procedura i zajmą się za nas koniecznymi formalnościami.

Informacja    Jeśli jako kierowca, pasażer rowerzystą, motocyklista lub pieszy miałeś wypadek drogowy w Anglii, możesz się ubiegać o odszkodowanie. Wystarczy skontaktować się z działem odszkodowań powypadkowych w firmie Optimal Claim, a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże Ci wywalczyć najwyższe odszkodowania powypadkowe w UK.

Kliknij na poniższy link aby zgłosić:

Zgłoś wypadek rowerowy

Call Now Button