1. Zleć sprawę ekspertom    2. Zgłoś wypadek na Policji   3. Skorzystaj z pomocy lekarskiej

Wypadek drogowy 

Wypadek samochodowy w UK

– protokół z miejsca wypadku –

Wypadek samochodowy Anglia

W razie wypadku drogowego w Anglii (samochodowego) zalecane jest zebranie jak największej ilości danych.  Jednak sprawę o odszkodowanie można rozpocząć odnotowując numery rejestracyjne sprawcy wypadku. Dane te można wpisać do formy oświadczenia wypadku drogowego.

Zalecana jest również wymiana danymi ze sprawcą wypadku, a w przypadku jej odmowy należy upewnić się, że posiadamy zdjęcie auta, numery rejestracyjne, zapamiętaliśmy nazwę ulicy / ulic.

Pomocne dane, które można zebrać po wypadku obejmują:

1     dane polis ubezpieczeniowych (car insurance)
2     datę, godzinę i miejsce zdarzenia (Date, time and place of an accident)

3    uzgodniony opis przebiegu kolizji wskazujący na okoliczności wraz z wymienieniem winnych/winnego (Description of an accident with named person who has caused this accident)

4    mapkę sytuacyjną z uwzględnieniem znaków oraz kierunku poruszania się pojazdów przed zajściem wypadku (draw a map describing a situation of an accident with signs etc.)

5   opisy uszkodzeń pojazdów (list damages to cars involved in an accident)

Bardzo ważne jest aby zebrać dane świadków zdarzenia jeśli to możliwe.

Close

– co robić po wypadku –

1 Gdy już nam się zdarzy wypadek samochodowy w UK zaleca się niezwłoczny kontakt z zespołem Uk-odszkodowania. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony oraz w górnej zakładce Kontakt. Nasz zespół dysponuje grupą specjalistów z różnych dziedzin, którzy doradzą oraz załatwią za Państwo wszelkie formalności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy kontakt z firmą  Optimal Claim, firmą specjalizującą się w sprawach odszkodowań i wypadków drogowych i działającą na terenie Wielkiej Brytanii od wielu lat.

Firmy te udzielą koniecznych porad jak również zajmą się całą sprawą, uzyskując dla Państwa odszkodowanie w Anglii za wypadki drogowe i komunikacyjne. Cała oferowana pomoc jest po polsku i co jest bardzo istotne, działają one wyłącznie w najlepszym interesie swojego klienta.

W sytuacji krytycznej należy niezwłocznie zadzwonić pod numer 999 lub 112(połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

2W zależności od stopnia powagi wypadku (poważny wypadek z rannymi czy drobna stłuczka) będzie zależała konieczność (lub jej brak) kontaktu z Policją. Gdy mamy do czynienia z drobną stłuczką i poza drobnymi uszkodzeniami pojazdu nikt z uczestników wypadku nie uległ żadnym obrażeniom, to po wymianie danych możemy udać się do docelowego miejsca podróży. Gdy zaś w wyniku wypadku doszło do obrażeń uczestników ruchu drogowego, mamy obowiązek zawiadomić Policję i poprosić o przyjazd karetki pogotowia (Ambulance).

3 Zalecane jest również skorzystanie z pomocy lekarskiej nawet jeśli objawy nie wyglądają groźnie na pierwszy rzut oka. Upewniająca wizyta u lekarza rodzinnego GP (lekarza pierwszego kontaktu) lub w szpitalu na oddziale emergency (A&E), może okazać się konieczna nawet jeśli początkowo nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Często symptomy związane z wypadkiem mogą pojawić się w późniejszym czasie.

Ważna informacja

 O odpowiedzialności za wypadek w Anglii orzeka zakład ubezpieczeniowy w porozumieniu z firmą prawniczą prowadzącą sprawę. W związku z tym firmę, która będzie nas reprezentować trzeba wybrać z rozwagą i nie pozostawiać tego przypadkowi.

Nasza firma należąca do grupy Optimal Claim i posiada wieloletnie doświadczenie a także bardzo doświadczony, przyjazny personel. Dodatkowo firmy ta są regulowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości co potwierdza ich rzetelność. Uzyskujemy odszkodowania w UK we współpracy z najlepszymi angielskimi kancelariami prawnymi. Stawiamy również wysoki nacisk na komunikację z naszymi klientami.

 Jeśli uległeś wypadkowi drogowemu jako kierowca, pasażer lub przechodzień (pieszy) lub doznałeś jakiegokolwiek urazu – drobnego lub większego – masz prawo ubiegać się o odszkodowania powypadkowe.

Kliknij na poniższy link aby zgłosić:

Zgłoś wypadek drogowy

Call Now Button