Choć wiadomo, że profilaktyka jest lepsza niż leczenie, jeśli chodzi o wypadki w miejscu pracy, nie jest to tak łatwe do zastosowania, jak to by się mogło wydawać.

Bazując na ostatnich statystykach localgov.co.uk ukazujących wypadki w pracy w Wielkiej Brytanii w 2016/17 dowiadujemy się, że ogólna liczba 1,3 miliona doświadczyła chorób związanych z miejscem pracy, natomiast nieszczęśliwym wypadkom uległo ponad 609 tys. osób z tej puli, z czego 137 osób poniosło śmierć.

Biorąc pod uwagę mniejszą ilość akcji prawnych względem niewypełnienia obowiązków pracodawcy względem Higieny i Bezpieczeństwa Pracy (HBP lub HSE w Wielkiej Brytanii), nie można usiąść na laurach, ale należy w dalszym ciągu proaktywnie polepszać standardy bezpieczeństwa. Zmniejszona ilość akcji prawnych to jedno, a zwiększone przychody z kar (wzrost z 38,8 miliona funtów do 69,9 miliona) to drugie.

Należy zauważyć, że niskie standardy bezpieczeństwa są bardzo niekorzystne dla pracowników, a jeszcze bardziej dla samych pracodawców, których wypadki kosztują 15 miliardów funtów rocznie.

Jeśli jako pracownik doświadczyłeś choroby zawodowej (choroby azbestozależne, choroba wibracyjna, uszkodzenie słuchu na skutek wysokiego poziomu hałasu itp.) lub uległeś wypadkowi w miejscu pracy, to z naszą pomocą możesz się starać o odszkodowanie powypadkowe w Wielkiej Brytanii. Skontaktuj się z nami już dziś.

 

  • Please prove you are human by selecting the star.
Call Now Button