a) Zadbaj o bezpieczeństwo: zjedź na pobocze, zgaś silnik i oznacz miejsce zdarzenia

b) Gdy masz do czynienia ze stłuczką i nikt z uczestników wypadku nie uległ obrażeniom, to po wymianie danych możesz udać się do docelowego miejsca podróży. Gdy zaś w wyniku wypadku doszło do obrażeń uczestników ruchu drogowego, masz obowiązek zawiadomić policję i pogotowie

c) W sytuacji krytycznej natychmiast zadzwoń pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego). Koniecznie skorzystaj z pomocy lekarskiej, nawet jeśli objawy nie wyglądają groźnie na pierwszy rzut oka. Często symptomy związane z wypadkiem mogą pojawić się w późniejszym czasie.

d) Zbierz jak najwięcej danych: dane polis ubezpieczeniowych (car insurance), datę, godzinę i miejsce zdarzenia (Date, time and place of an accident), uzgodniony opis przebiegu kolizji wskazujący na okoliczności wraz z wymienieniem winnych/winnego (Description of an accident with named person who has caused this accident), mapkę sytuacyjną z uwzględnieniem znaków oraz kierunku poruszania się pojazdów przed zajściem wypadku (Draw a map describing a situation of an accident with signs) oraz opis uszkodzeń pojazdów (List damages to cars involved in an accident). Dane te wpisz do formularza oświadczenia wypadku drogowego.

Uwaga! Jeśli sprawca wypadku odmawia podania danych, upewnij się, że posiadasz zdjęcie auta, numer rejestracyjny, zapamiętałeś nazwę ulicy i warunki pogodowe.

e) Skontaktuj się niezwłocznie z zespołem UK-Odszkodowania. Dlaczego to takie ważne? Im wcześniej prawnicy będą znali przebieg zdarzenia, łatwiej pokierują twoją sprawą i pomogą uniknąć błędów formalnych, które mogą kosztować cię utratę lub zmniejszenie sumy odszkodowania.

    • Please prove you are human by selecting the house.
    Call Now Button