Poniższe informacje dotyczą wypadków w autobusach, pociągach lub taksówkach.

a) Zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego GP lub na oddział intensywnej opieki lekarskiej (Accident and Emergency), aby upewnić się, że nic ci nie jest. Często symptomy związane z wypadkiem mogą wystąpić później, gdy minie szok.

Skorzystaj z pomocy lekarskiej nawet w przypadku powierzchownych lub braku widocznych obrażeń. Pamiętaj!  Stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania również kwalifikują się do wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

b) Skontaktuj się niezwłocznie z zespołem UK-Odszkodowania. Dlaczego to takie ważne? Im wcześniej prawnicy będą znali przebieg zdarzenia, łatwiej pokierują twoją sprawą i pomogą uniknąć błędów formalnych, które mogą kosztować cię utratę lub zmniejszenie sumy odszkodowania.

Pamietaj! Firmy transportowe mają obowiązek świadczenia odpowiednich standardów bezpieczeństwa względem swoich pasażerów, niemniej zdarza się niesprawny pojazd czy niekompetentny lub zmęczony kierowca.

Niezależnie od przyczyny wypadku pasażerowie mogą się starać o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Może być ono indywidualne lub grupowe. W przypadku odszkodowań grupowych możesz uzyskać pomoc psychologiczną, która pomoże zmniejszyć stres związany z wypadkiem.

  • Please prove you are human by selecting the flag.
Call Now Button