Wypadki przy pracy (np. oparzenie, skaleczenie, upuszczenie ciężkiego przedmiotu, pośliźnięcie czy upadek na mokrej powierzchni) nie należą do rzadkości.

a) W sytuacji krytycznej dzwoń  pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

b) Zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego GP lub na oddział intensywnej opieki lekarskiej (Accident and Emergency), aby upewnić się, że nic ci nie jest. Często symptomy związane z wypadkiem mogą wystąpić później, gdy minie szok.

Skorzystaj z pomocy lekarskiej nawet w przypadku powierzchownych lub braku widocznych obrażeń.

c) Zadbaj aby zdarzenie było zanotowane  w książce wypadków (Accident book). Dlaczego? – Jest to ważnym choć nie krytycznym  wymaganiem podczas starania się o odszkodowanie za wypadek w pracy.Obowiązek ich prowadzenia ma większość przedsiębiorstw (wyjątek stanowią małe firmy). Szczegółowy opis wypadku w niej zawarty jest szczególnie istotny z punktu widzenia pracownika gdy potrzebujesz uzyskać zwolnienie z pracy na czas leczenia i rehabilitacji oraz starasz się o odszkodowanie.

d) Skontaktuj się niezwłocznie z zespołem UK-Odszkodowania. Dlaczego to takie ważne? Im wcześniej prawnicy będą znali przebieg zdarzenia, łatwiej pokierują twoją sprawą i pomogą uniknąć błędów formalnych, które mogą kosztować cię utratę lub zmniejszenie sumy odszkodowania.

Pamiętaj! 


Odszkodowanie za zaistniałe zdarzenie wypłaca ubezpieczyciel pracodawcy. Posiadanie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków jest obowiązkowe.

Call Now Button