Odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym w Wielkiej Brytanii

 

Wypadek w miejscu publicznym: miejsca wypadków oraz ich powody

 

Ruchome schody w centrum handlowym

Ruchome schody w centrum handlowym to nie jedyny przypadek wypadku w miejscu publicznym.

Wypadek w miejscu publicznym w Anglii jest wbrew pozorom częstym zdarzeniem.  Spowodowany on może być większym skupiskiem ludzi, zmniejszonym personelem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo  (lub również zaniedbaniem ludzkim) większym zużyciem części maszyn, uszkodzeniem powierzchni itp.

 

Gdzie najczęściej zdarza się wypadek w miejscu publicznym w Anglii? Zgodnie z przewidywaniami są to supermarkety. Ich rozbudowanie uwzględnia windy, ruchome schody mogące zawieść oraz obszerne piętra które muszą być sprzątane (ryzyko potknięcia lub poślizgnięcia). Każde miejsce publiczne posiada osobę nim zarządzającą (czy to właściciel supermarketu, czy urząd miejski w przypadku chodników i dróg).

 

 

 

Uszkodony sufit w mieszkaniu

Uszkodzony sufit w wynajmowanym mieszkaniu może spowodować wypadek

 

Również wypadek w  wynajmowanym mieszkaniu (domu lub apartamencie) może kwalifikować się do uzyskania odszkodowania jeśli usterka została zgłoszona właścicielowi wynajmowanego mieszkania, lecz ten mimo jej zgłoszenia jej nie usunął (a w rezultacie której nastąpił wypadek).

 

Wypadek w miejscu publicznym: dowody wypadku oraz zgłaszanie

Czynnością niezmiernie ważną w przypadku wypadku w miejscu publicznym może okazać się zdobycie dowodu z miejsca wypadku. Może to tego dokonać robiąc np. zdjęcie telefonem komórkowym czy aparatem fotograficznym w celu łatwiejszego udowodnienia zaniedbania zarządzającemu danym miejscem. Drugą rzeczą konieczną do starania się o późniejsze odszkodowanie jest zanotowanie świadków zdarzenia. Pomoże to naszym prawnikom w lepszej ocenie sytuacji oraz obronie Twoich praw.

 

Godnym polecenia miejscem do uzyskania odszkodowania za wypadek w miejscu publicznym jest biuro odszkodowań powypadkowych firmy Optimal Claim, miejscu gdzie grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracuje z najlepszymi angielskimi kancelariami prawnymi i dzięki temu uzyskuje najwyższe odszkodowanie powypadkowe w Anglii.

 

Odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym

 

Call Now Button