Miałeś wypadek na terenie Wielkiej Brytanii lub uczestniczyłeś w zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu na brytyjskich rejestracjach i jako osoba poszkodowana zastanawiasz się, czy możesz złożyć roszczenia o odszkodowanie? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, czy przysługuje Ci takie prawo.

Możliwość ubiegania się o odszkodowanie w UK na zasadach brytyjskich otwiera nowe perspektywy walki o interesy finansowe poszkodowanego. Istniejące na Wyspach Brytyjskich przepisy umożliwiają bowiem ubieganie się o rekompensatę w maksymalnej wysokości 500 000 funtów, co z perspektywy polskich warunków jest kwotą wprost oszałamiającą.

Co prawda jest ona praktycznie niespotykana, ale odszkodowania rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy funtów są w Wielkiej Brytanii czymś normalnym. Osoba poszkodowana w wypadku spowodowanym z nie swojej winy ma prawo ubiegać się o taką rekompensatę, jeżeli:

  • do wypadku doszło na terenie Wielkiej Brytanii, niezależnie od pochodzenia i miejsca zamieszkania uczestników wypadku;
  • podróżowało się jako pasażer w pojeździe ubezpieczonym w Wielkiej Brytanii, którego kierowca był sprawcą wypadku, bez względu na to, w jakim kraju miało miejsce zdarzenie.
  • Please prove you are human by selecting the tree.
Call Now Button