Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Anglii

 Odszkodowania UK

 

Wypadek przy pracy w Anglii
Czy to zaniedbanie pracodawcy czy wypadek spowodowany przez współpracownika to warto się starać o odszkodowanie.

Wypadek w Anglii a szczególnie przy pracy lub w miejscu pracy nie jest niczym przyjemnym. Nie tylko ze względu na uszczerbek na zdrowiu lecz również z powodu obaw o konsekwencje ze strony pracodawcy gdy chcemy się starać tutaj o odszkodownie powypadkowe.

Jeśli nawet bariera językowa nie stanowi problemu i jesteśmy w stanie dopilnować zanotowania nieszczęśliwego zdarzenia , często pojawiają się podstawowe zaniedbania związane ze zgłaszaniem wypadku w pracy czy pomocy poszkodowanemu.

Jeśli chodzi o odszkodowania związane z wypadkami przy pracy, elementem zniechęcającym do starania się o rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu dla pracowników stanowi obawa o możliwe konsekwencje ze strony pracodawcy.

[box title=”Informacja “] Należy pamiętać, że odszkodowanie za wypadek przy pracy wypłaca ubezpieczyciel pracodawcy (Ubezpieczenie pracowników jest obowiązkowym elementem każdego miejsca pracy).

[dropcap2] ! [/dropcap2] Pracodawca nie może zastraszać ani zwalniać pracownika z powodu jego starania się o odszkodowanie. [/box]

O odszkodowania można się starać w okresie do trzech lat od zaistnienia wypadku. Do rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu kwalifikują się także wypadki w pacy spowodowane przez współpracownika.

Jakie poniesione w rezultacie wypadku koszty można uzyskać?

[tabs] [tab title=”Utrata Dochodu”] Zwrot utraconego dochodu, jeśli po wypadku nie byłeś w stanie pracować. [/tab] [tab title=”Koszty leczenia”] Zwrot kosztów leczenia takich jak koszty leków, fizjoterapii czy operacji. [/tab] [tab title=”Koszty komunikacyjne”] Zwrot kosztów np. biletów autobusowych, kolejowych itp. [/tab] [/tabs] [dropcap2] i [/dropcap2] Ważnym choć nie krytycznym elementem starania się o odszkodowanie powypadkowe w Anglii jeśli chodzi o wypadek w miejscu pracy jest zanotowanie go w książce wypadków (ang. Accident Book). Zanotowanie zdarzenia może być pomocne w późniejszej sprawie o odszkodowanie. Według angielskiego prawa można się starać o odszkodowanie za wypadek przy pracy w okresie do 3 (trzech) lat od jego wystąpienia.

Zaleca się nie zwlekać do upływu tego okresu nie tylko ze względu na utrudnienia w udowodnieniu zaniedbania pracodawcy, lecz również z powodu możliwego zapomnienia ważnych szczegółów okoliczności w jakich wypadek w pracy nastąpił.

Zglos wypadek w pracy w UKW celu starania się o odszkodowania w UK najlepiej skontaktować się z naszym zespołem zaraz po jego wystąpieniu. Nasz profesjonalny polski zespół specjalistów ds. Wypadków w pracy zajmie się szczegółowo prowadzeniem sprawy dla Państwa.

Wypadek w pracy można zgłosić telefonicznie pod numerem telefonu (01772) 870 035 (Pn-Pt: 9:00 – 17:00), w nagłych przypadkach pod całodobowym numerem telefonu 07546 785 771 oraz za pomocą linku na dole strony lub formularza kontaktowego.

[dropcap2] ! [/dropcap2] Jeśli się zdarzy, że wypadek w pracy jest na tyle poważny iż niezbędna jest pomoc medyczna należy skorzystać z pomocy na miejscu lub też udać się do najbliższej przychodni lub szpitala.

[button_small color=”white” url=”http://optimalclaim.co.uk/zglos-wypadek/2″] Zgłoś wypadek przy pracy w Anglii [/button_small]

  • Please prove you are human by selecting the house.
Call Now Button